Po nových cestách do tyrolského léta na horách

Nejdelší visutý můstek na světě
Od poloviny roku 2014 se můžete těšit na novinku v Reutte. Tam totiž spojí zříceninu Ehrenberg a Fort Claudia dosud nejdelší visutý můstek na světě o délce 403 metry a zajistí si tak zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Název Highline 179 propůjčila tomuto vzdušnému spojení oblíbená výletní trasa B179 přes Fernpass. Takže pokud netrpíte strachem z výšek, tohle se zdá jako dobrý tip na zastávku při cestách po Tyrolsku.
Další visutý můstek, který v oblasti Kaiserwinkl spojuje Klobenstein a Pašeráckou stezku a v roce 2013 jej zcela zničila povodeň, bude od léta 2014 opět přístupný. Stejně tak se znovu dočkáme i přírodního zážitku Grießbachklamm v Erpfendorfu v oblasti Kitzbühelských Alp. Ten byl totiž rovněž poškozený povodní a je opět nově zbudován. Visuté můstky a lávky zajistí opět průchodnost této divoce romantické soutěsky.
Zajištěné lezecké cesty a parky
První zajištěná lezecká cesta v údolí Tyrolského Unterlandu vzniká v roce 2014 v regionu Alpbachtal-Seenland se dvěma trasami – jednou středně obtížnou pro rodiny s dětmi a jednou strmější variantou pro sportovně zaměřené návštěvníky. Krátký přístup k zajištěné lezecké cestě vede od kiosku u jezera Reintalersee, kde budou vedle parkovišť, restaurací a jezera také WC, informace a půjčovna lezeckého vybavení.
U jezer Schwarzwassersee a Pardatschersee v oblasti Ischgl-Paznaun nabízí Adventure Stage – Pardatscher See novou letní atrakci a náročné lezení různých stupňů obtížnosti s věží, lezeckou stěnou, slackliny a balancováním i s boulderingovou horou z kamení. Silvapark Galtür přidá v bezprostřední blízkosti outdoorového dětského boulderingu nově také rodinnou zajištěnou lezeckou cestu.
Kdo se chce lezení teprve učit nebo trénovat své lezecké dovednosti, může tak činit také na zajištěných lezeckých cestách Zážitkového parku Riederklamm v Gerlos (Zillertal Arena). Náročnost zdejších zajištěných lezeckých cest sahá od stupně B+ po C/D. Nabídku pro všechny fanoušky lezení tvoří čtyři lezecké trasy a jedna cvičná a doplňují lanové skluzavky Flying Fox vedoucí přes Riederklamm.
Dálková turistika v oblasti Wilder Kaiser a v Zillertalských Alpách
Císařskou korunu můžete zvládnout za šest dní v regionu Wilder Kaiser. Po starých chodnících od chaty k chatě vede Dálková trasa Císařská koruna kolem impozantního pána hor. Trasa nabízí 55 kilometrů a 9 300 metrů převýšení v exponované poloze, ve strmých skalách, v tmavých lesích a po hebkých pastvinách. Výzva, kterou lze zdolávat od jezera Going okruhem ve směru hodinových ručiček nebo proti nim.
Okruh Petera Habelera již od léta 2013 zpřístupňuje západní část Zillertalských Alp. Na téhle turistické trase čeká celkem 60 kilometrů vedoucích přes hranice do sousedního Wipptalu a do Jižního Tyrolska a v rozestupech od 3,5 do 13 kilometrů vedou jednotlivé stupně obtížnosti po loukách a pastvinách, přes pole kamenů, morén a sutě k celkem šesti horským chatám.
Pro rodiny
Koglweg Thierbach je nový rodinný zážitek na okružní turistické trase kolem vrcholu Kogl v idylické obci Thierbach, nejmenší a nejvýše položené ze čtyř obcí v oblasti Wildschönau. Od dřevěné stodoly, přes lesní arénu, lesní hřiště až po hmyzí hotel je tady co objevovat.
Divoce hučící voda doprovází malé i velké na výletě soutěskou Glemmbachklamm v Thiersee (prázdninový region Kufstein). Tato středně obtížná celodenní túra také několikrát potok překračuje. Mokrý živel hraje důležitou roli také v případě nového Vodního hřiště v Schattwaldu v Tannheimském údolí a stane se od roku 2014 středobodem bezautomobilové pobřežní trasy z Maurachu do Achenkirchu u jezera Achensee.
Plánujete vyrazit do Tyrolska a zajímalo by vás víc? Podívejte se do naší mapy a najděte si to, co by vám vyhovovalo nebo navštivte www.tyrolsko.cz.
Tyrolsko
Tyrolsko či Tyroly (německy Tirol) je spolková země na západě Rakouska. Metropolí a současně největším městem Tyrolska je Innsbruck, sídlo Tyrolského zemského sněmu a dalších zemských institucí. Jedná se o severní část původně většího Tyrolska, jehož zbytek (Jižní Tyrolsko) náleží od 10. září 1919 Itálii.
Prakticky celé rozlehlé území zabírají Alpy. Země se dělí na dvě části: větší Severní Tyrolsko (německy Nordtirol) v západním výběžku Rakouska a menší Východní Tyrolsko (Osttirol). Tyto části jsou navzájem odděleny Salzburskem a Jižní Tyrolskem. Na hranicích Východního Tyrolska s Korutany ve Vysokých Taurách se nachází nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner 3797 m n.m. Osídlení se v Tyrolsku soustředí především do řady údolí, v nichž je provozováno i zemědělství a chov dobytka. Pro Tyrolsko je významný i turistický ruch. Široké a hluboké údolí Innu tvoří přirozenou hranici mezi vápencovými Alpami na severu a rulovými středními Alpami. V tomto údolí je také soustředěna většina obyvatel Tyrolska, což si vyžádalo i zvýšený rozvoj dopravy. Proto zde byla zavedena před více než sto lety železniční trať a v současnosti dálnice A12 (E60). Řeka Inn protéká i Innsbruckem.
zdroj: wikipedia.org

Mohlo by vás zajímat
V okolí najdete
Webkamery v okolí
© cestydoprirody.cz, 2011-2013 | Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK